Rotten - Johny Lydon autorizovaná autobiografia Johnyho Rottena zo Sex Pistols kniha, 424 strán, 11cmx19,5cm

Domov > Knihy > Rotten - Johny Lydon autorizovaná autobiografia Johnyho Rottena zo Sex Pistols kniha, 424 strán, 11cmx19,5cm

Rotten - Johny Lydon autorizovaná autobiografia Johnyho Rottena zo Sex Pistols  kniha, 424 strán, 11cmx19,5cm
Kliknite pre zväčšenie
Cena: 16,90 €
Cena v Kč: 456,29 Kč
Kód: MO17201
Priemerné hodnotenie: Nehodnotené

Rotten - Johny Lydon autorizovaná autobiografia Johnyho Rottena zo Sex Pistols  kniha, 424 strán, 11cmx19,5cm
Rotten - Johny Lydon autorizovaná autobiografia Johnyho Rottena zo Sex Pistols  kniha, 424 strán, 11cmx19,5cm


Autobiografia Johnnyho Rottena (vlastným menom John Lydon) opisuje, ako sa z pôvodne nesmelého až zakríknutého chlapca vyrastajúceho v chudobnom prostredí londýnskej pracujúcej triedy stala v hudobnom svete rešpektovaná osobnosť a ikona britskej punkovej scény 70. rokov. Sex Pistols, v ktorých spieval, vydali jedinú radovú platňu, ale aj tak sa radí medzi najkontroverznejšie a najvplyvnejšie kapely rockovej histórie. A treba podotknúť, že John Lydon na tom mal (predovšetkým svojimi buričským texty) naozaj leví podiel.

Okrem spomienok samotného aktéra obsahuje kniha rad postrehov najrôznejších ľudí, ktorí mali so Sex Pistols čo dočinenia, za všetky menujme aspoň hudobníkov Billyho Idola alebo filmára Juliena Templa. Mnohými komentármi prispeli aj ostatní žijúci členovia kapely, avšak až na basgitaristu Glena Matlocka, ktorý Rottenovi proste nepadol do oka. Nemalý priestor je venovaný aj manažérovi Sex Pistols, Malcolmomovi McLarenovi, ktorému Rotten takisto nemôže prísť na meno. Situácia dokonca dospela tak ďaleko, že sa s ním John Lydon dlhé roky (úspešne) súdil.
Text knihy je doplnený množstvom fotografií, z ktorých niektoré neboli do vydania knihy nikdy predtým publikované.

Nemálo priaznivcov punku iste prekvapí, že Johnny Rotten vo svojej biografii nevystupuje len ako rebel a ortodoxná punkáč, ale aj ako úprimný, citlivý a vnímavý človek, ktorý sa nehanbí povedať, čo si myslí. Škoda, že takých ľudí nie je na svete viac.

Napísať komentár

Vaše meno:


Komentár: Note: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlý            Dobrý

Zadajte nasledujúci kód: